Category: Sport

1 16 17 18 19 20 180 / 196 POSTS
Qeveria i bën thirrje të gjithë qytetarëve të dalin t’i presin çikat e arta të Kosovës në sheshin e Prishtinës

Qeveria i bën thirrje të gjithë qytetarëve të dalin t’i presin çikat e arta të Kosovës në sheshin e Prishtinës

Qeveria e Kosovës iu ka bërë thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin kryesor në Prishtinë për ta pritur ekipin olimpik të xhudos, pas triumfit të ti [...]
Kamenicasi Musa Hajdari nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’

Kamenicasi Musa Hajdari nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’

Atleti nga Kamenica Musa Hajdari, ka garuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Lojërat Olimpike Tokio 2020, disiplina e 800 metrave. Garuesi y [...]
Përmbledhjet e takimit të çmendur: Feynoord – Drita

Përmbledhjet e takimit të çmendur: Feynoord – Drita

Drita u eliminua në Conference League nga gjiganti holandez Feynoord. Intelektualët u mposhtën me rezultat të ngushtë 3-2 në një ndeshje dramat [...]
Trajneri i Feyenoordit pas fitores ndaj Dritës: Fati dhe tifozët ishin faktori vendimtar

Trajneri i Feyenoordit pas fitores ndaj Dritës: Fati dhe tifozët ishin faktori vendimtar

Trajneri i Feyenoordit, Arne Slot ka folur pas fitores së vështirë ndaj Dritës në kuadër të ndeshjes kthyese të raundit të dytë të Ligës së Konferencë [...]
Drita shkëlqen në Roterdam, mposhtet me shumë vështirësi nga Feyenoordi

Drita shkëlqen në Roterdam, mposhtet me shumë vështirësi nga Feyenoordi

Nën-kampioni i Kosovës është mposhtur më vështirësi dhe me rezultat të ngushtë 3-2 nga Feyenoordi në ndeshjen kthyese të raundit të dytë në Ligën [...]
Formacionet zyrtare për ndeshjen mes Feyenoordit dhe Dritës

Formacionet zyrtare për ndeshjen mes Feyenoordit dhe Dritës

Pas befasisë që ndodhi në Prishtinë javën e kaluar, Drita e Gjilanit synon që edhe kësaj radhe ta befasojë ekipin holandez Feyenoordin. Të dyja klu [...]
Kuotat e përballjes Feynoord – Drita, nënvlerësohen “Intelektualët”

Kuotat e përballjes Feynoord – Drita, nënvlerësohen “Intelektualët”

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e radhës në rundin e dytë eliminator të garës më të re nga UEFA, Liga e Konferencës. Drita, nënkampionia e Kosovës [...]
Drita shpreson në mrekullinë e Roterdamit, tenton ta eliminojë gjigantin holandez Feyenoord

Drita shpreson në mrekullinë e Roterdamit, tenton ta eliminojë gjigantin holandez Feyenoord

Nuk e kishte menduar askush se Drita do të ndalte Feyenoordin në një barazim pa gola 0-0 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë. Por barazimi në [...]
Driton Kuka me mesazh emocionues pasi përfundon aventura e Kosovës në Tokio: Po më duket si në ëndërr me dy të arta, ne gëzohemi e qajmë së bashku

Driton Kuka me mesazh emocionues pasi përfundon aventura e Kosovës në Tokio: Po më duket si në ëndërr me dy të arta, ne gëzohemi e qajmë së bashku

Ka përfunduar aventura fantastike e ekipit olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’. Xhudo si gjithmonë, ka qenë krenaria e vendit tonë [...]
Distria Krasniqi bën historinë, fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi bën historinë, fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën. Në finalen e madhe, Distria [...]
1 16 17 18 19 20 180 / 196 POSTS