Category: Sport

1 17 18 19 20 190 / 196 POSTS
Përfundon miqësorja mes SC Gjilanit dhe KF Veleshta, ky është epilogu i ndeshjes

Përfundon miqësorja mes SC Gjilanit dhe KF Veleshta, ky është epilogu i ndeshjes

Sport Club “Gjilani” është duke qëndruar në Strugë të Maqedonisë së Veriut ku po e zhvillon fazën e dytë përgatitore para fillimit të kampionit. “K [...]
Futbollisti gjilanas, Shaqiri pritet të largohet nga “Anfield”

Futbollisti gjilanas, Shaqiri pritet të largohet nga “Anfield”

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere. Ekipi anglez po planifikon të bëj ndryshime dhe njëri prej të larguarve pritet të [...]
Në ditëlindjen e tij përurohet shtatorja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

Në ditëlindjen e tij përurohet shtatorja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

Në stadiumin e Prishtinës gjatë ditës së sotme është bërë inaugurimi i shtatores së ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri [...]
Historike Drita ndal kampionin e 15-fishtë të Holandes

Historike Drita ndal kampionin e 15-fishtë të Holandes

Nënkampioni i Kosovës ka arritur ta ndal gjigantin holandez, duke barazuar pa gola 0-0, shkruan 06 Press. Paraqitje e bardhekaltërve ishte shumë bi [...]
Stadiumi i Gjilanit sikur seriali “100 vitrinat”

Stadiumi i Gjilanit sikur seriali “100 vitrinat”

Nënkampionia e Kosovës, Drita e Gjilanit do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, ku do të përballet me gji [...]
Ja kush e transmeton ndeshjen e sotme të Dritës

Ja kush e transmeton ndeshjen e sotme të Dritës

Pasi kaloi skuadrën e Deçiçit në rrethin e parë të UEFA Conference Leagues, Drita do të ketë një përballje tejet të vështirë në raundin e dytë të gara [...]
Drita pret sot Feyenoordin në ndeshjen e parë në Ligën e Konferencës

Drita pret sot Feyenoordin në ndeshjen e parë në Ligën e Konferencës

Sot (e enjte) zhvillohet ndeshja e parë e raundit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës mes nën-kampionit të Kosovës, Dritës dhe gjigantit holand [...]
Trajneri i Dritës, Nuhiu: Ndeshja ndaj Feyenoordit eksperiencë e mirë, në aspektin sportiv duhet të besojmë

Trajneri i Dritës, Nuhiu: Ndeshja ndaj Feyenoordit eksperiencë e mirë, në aspektin sportiv duhet të besojmë

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka folur në konferencën për media para përballjes me Feyenoordin. Ai ka thënë se do të jetë një eksperiencë e mirë [...]
Trajneri i Feyenoord, Arne Slot: Drita luan futboll të mirë, të rrezikshëm në kundërsulme

Trajneri i Feyenoord, Arne Slot: Drita luan futboll të mirë, të rrezikshëm në kundërsulme

Trajneri i Feyenoord, Arne Slot ka folur për ndeshjen ndaj Dritës në Ligën e Konferencës, ku shtoi se nuk do të jetë një mbrëmje e lehtë. Slot beso [...]
Roma arrin marrëveshje me Granit Xhakan

Roma arrin marrëveshje me Granit Xhakan

Roma thuhet se po përgatit një ofertë të re për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka, por një marrëveshje duket më afër tani që Topçinjtë kanë transf [...]
1 17 18 19 20 190 / 196 POSTS