Category: Sport

1 2 3 4 21 20 / 203 POSTS
Derbi mes Prishtinës dhe Dritës ndahet në paqe

Derbi mes Prishtinës dhe Dritës ndahet në paqe

Në stadiumin “Fadil Vokrri” është zhvilluar ndeshja e mbetur nga xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Prishtinës dhe Dritës. [...]
Ramadani pas humbjes nga Llapi: Kemi mundësi dhe forcë për tu kthyer te fitoret

Ramadani pas humbjes nga Llapi: Kemi mundësi dhe forcë për tu kthyer te fitoret

Trajneri i Gjilanit, Zekirija Ramadani, ka folur pas humbjes në shtëpi ndaj Llapit, duke thënë se skuadra që ai drejton ka mundësinë për t’u rik [...]
Gjilani konfirmon krizen, humb në shtëpi ndaj Llapit

Gjilani konfirmon krizen, humb në shtëpi ndaj Llapit

Sc Gjilani ka humbur në shtëpi nga Llapi me rezultat minimal 0 me 1 shkruan 06 Press.  Ekipi gjilanas është në krizë pasi kryesia dhe presidenti i [...]
Drita shumë e fortë për Malishevën, fiton me ‘poker’ golash në ‘Liman Gega’

Drita shumë e fortë për Malishevën, fiton me ‘poker’ golash në ‘Liman Gega’

Drita ka marr një fitore të rëndësishme si mysafir i Malishevës me rezultat 4-2 në kuadër të javës së shtatë në Superligën e Kosovës. Me të filluar [...]
Digjet fusha ku do të luhet derbi Drita – Gjilani

Digjet fusha ku do të luhet derbi Drita – Gjilani

Digjet me benzinë fusha me bari sintetik në Gjilan, në rrezik zhvillimi i derbit të qytetit. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes. Më poshtë fo [...]
Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së shtatë, vëmendja tek derbi lokal mes Dritës dhe Gjilanit

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së shtatë, vëmendja tek derbi lokal mes Dritës dhe Gjilanit

Xhiro e shtatë në Albi Mall Superligën e Kosovës do të zhvillohet në mesjavë, ku në program janë dy ndeshje të zhvillohen sot dhe dy të tjera nesër. [...]
Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales

Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales

Gjilani ka dalë me komunikatë zyrtare rreth incidentit që ka ndodhur në ndeshjen e zhvilluar në xhiron e tretë të Albi Mall Superligës së Kosovës, si [...]
Sot nis shitja e biletave për ndeshjen Drita – Antwerp, këto janë çmimet

Sot nis shitja e biletave për ndeshjen Drita – Antwerp, këto janë çmimet

Në javën e ardhshme, Drita e Gjilanit do ta zhvillojë njëren prej ndeshjeve më me rëndësi në histori të klubit. Skuadra nga Anamorava do të jetë ni [...]
Ja kur dalin në shitje biletat e ndeshjes Drita – Antwerp

Ja kur dalin në shitje biletat e ndeshjes Drita – Antwerp

Klubi FC DRITA ju njofton se biletat për ndeshjen e kthimit, FC DRITA – Royal Antwerp FC do të dalin në shitje nga dita e marte në formë fizike në dy [...]
LAJMI I FUNDIT: Presidenti i Sc Gjilanit Florim Zuka jep dorëheqje

LAJMI I FUNDIT: Presidenti i Sc Gjilanit Florim Zuka jep dorëheqje

Presidenti i klubit futbollistik Gjilani, Florim Zuka ka dhënë dorêheqje raporton 06 Press. Zuka nëpërmjet një letre tê publikuar në facebook ka th [...]
1 2 3 4 21 20 / 203 POSTS