Category: Sport

1 18 19 20 21 22 23 200 / 228 POSTS
Gjilani nuk arrin të marr më shumë se një pikë në Drenicë

Gjilani nuk arrin të marr më shumë se një pikë në Drenicë

Drenica dhe Gjilani kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e javës së parë të sezonit 2021/22 në Superligën e Kosovës. Ekipi i Tahir Lushtakut d [...]
Drita e nis sezonin me fitore me rikthim ndaj Feronikelit, Ardit Tahiri hero me dy gola

Drita e nis sezonin me fitore me rikthim ndaj Feronikelit, Ardit Tahiri hero me dy gola

Drita ka fituar me rikthim 2-1 në shtëpi ndaj Feronikelit në ndeshjen e javës së parë të sezonit 2021/22 në Superligën e Kosovës. Nën-kampioni [...]
Shaqiri ka arritur marrëveshje personale me Lyonin, tani i mbetet klubeve ta bëjnë një gjë të tillë

Shaqiri ka arritur marrëveshje personale me Lyonin, tani i mbetet klubeve ta bëjnë një gjë të tillë

Xherdan Shaqiri është me valixhe në duar dhe po pret vetëm një telefonatë për tu larguar nga Liverpooli. Sulmuesi nga Kosova ka marrëveshje me skua [...]
Drita kalon në nivel tjetër, komunikimi me mediat sikurse klubet evropiane

Drita kalon në nivel tjetër, komunikimi me mediat sikurse klubet evropiane

Klubi futbollistik, FC Drita, ka njoftuar përmes llogarisë zyrtare në Facebook se do të sjellë risi të reja në komunikim me mediat për stinorin e ri. [...]
Zyrtare: Drita nënshkruan me Ardit Tahirin

Zyrtare: Drita nënshkruan me Ardit Tahirin

Drita ka arritur të nënshkruajë me Ardit Tahirin, që në vitin e fundit ishte pjesën e Besës.  18 vjeçari ka luajtur 30 ndeshje sezonin e shkuar, ku [...]
Mënyra më e mirë për ta nisur sezonin, Unitedi triumfon me goleadë ndaj Leeds

Mënyra më e mirë për ta nisur sezonin, Unitedi triumfon me goleadë ndaj Leeds

Manchester Unitedi e ka nisur në mënyrë të mrekullueshme sezonin 2021/2022 në Ligën Premier duke triumfuar përballë Leeds United me rezultat 5-1. [...]
Shaqiri do të largohet nga Liverpooli, klubi anglez i vendos përfundimisht çmimin

Shaqiri do të largohet nga Liverpooli, klubi anglez i vendos përfundimisht çmimin

Xherdan Shaqiri do të largohet nga Liverpooli pas tri viteve qëndrim në Anfield. Sulmuesi nga Kosova dëshiron një skuadër ku do të luaj rregullisht [...]
Fansi që vrau veten për Lionel Messin: Messi, jeta ime ishte për ty

Fansi që vrau veten për Lionel Messin: Messi, jeta ime ishte për ty

Në vlugun e tërë këtyre reagimeve për prishjen sensacionale të negociatave mes Barcelonës dhe Messit për kontratën e re, po qarkullon një lajm i para [...]
Shaqiri drejt rikthimit në Serie A, e duan disa klube

Shaqiri drejt rikthimit në Serie A, e duan disa klube

Në dy sezonet e fundit te Liverpooli, Xherdan Shaqiri ka gjetur pak hapësira dhe në këtë merkato verore, sulmuesi me origjinë shqiptare po e mendon se [...]
ZYRTARE: Sistemi VAR inkuadrohet në futbollin kosovar, aplikimi nis në finalen e Superkupës

ZYRTARE: Sistemi VAR inkuadrohet në futbollin kosovar, aplikimi nis në finalen e Superkupës

Federata e Futbollit të Kosovës ka konfirmuar se sistemi VAR do të inkuadrohet në Superkupën e Kosovës. Federata e Futbollit të Kosovës, ka konfirm [...]
1 18 19 20 21 22 23 200 / 228 POSTS