Category: Sport

1 2 3 4 5 21 30 / 203 POSTS
Gjilani eliminohet nga Liga e Konferencës, pëson tre gola – dy nga penalltitë

Gjilani eliminohet nga Liga e Konferencës, pëson tre gola – dy nga penalltitë

Gjilani ka pësuar humbje me rezultat 3-1 ndaj Liepajas në kuadër të ndeshjes kthyese për Ligën e Konferencës, duke e bërë të pavlefshme fitoren para n [...]
Ardian Nuhiu optimist: Do ta përmbysim rezultatin

Ardian Nuhiu optimist: Do ta përmbysim rezultatin

Skuadra e Dritës nesër luan ndaj Inter Turkut në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet nga ora 20:00, në kuadër të ndeshjes së kthimit të raundit të p [...]
Llapi dhe Gjilani nisin sot aventurën e tyre në Ligën e Konferencës

Llapi dhe Gjilani nisin sot aventurën e tyre në Ligën e Konferencës

Dy ekipet nga Kosova, Llapi dhe Gjilani do të nisin sot (e enjte) aventurën e tyre në Ligën e Konferencës, pasi do të luajnë ndeshjet e tyre në kuadër [...]
Zekirija Ramadani është trajner i Gjilanit

Zekirija Ramadani është trajner i Gjilanit

Zekirija Ramadani është angazhuar në postin e trajnerit të Gjilanit, klub me të cilin ka arritur marrëveshje dy vjeçare, me opsionin për vazhdimin e k [...]
SC Gjilani i ndanë rrugët më njërin nga futbollistët më të mirë të kampionatit

SC Gjilani i ndanë rrugët më njërin nga futbollistët më të mirë të kampionatit

Sport Club “Gjilani” sot ka filluar përgatitjet për garat evropiane, por edhe për sezonin e ri i cili pritet të jetë mjaftë e zjarrtë. Ditë më parë [...]
Sot ndeshje shumë e rëndësishme

Sot ndeshje shumë e rëndësishme

Sot ndeshje shumë e rëndësishme  Qëllo rezultatin [...]
Zekrija Ramadani pritet të emërohet kryetrajner i Gjilanit

Zekrija Ramadani pritet të emërohet kryetrajner i Gjilanit

SC Gjilani ka arritur marrëveshje me trajnerin nga Shkupi, Zekirija Ramadani raporton 06 Press. Mësohet se palët kanë arritur marrëveshje dhe shumë [...]
Blend Baftiu largohet nga Ballkani, pritet transferimi te Drita

Blend Baftiu largohet nga Ballkani, pritet transferimi te Drita

Blend Baftiu edhe zyrtarisht është larguar nga kampionët e Kosovës, Ballkani. Lajmin për “divorcin” e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Ballkanit në [...]
Besnik Krasniqi nënshkruan me Dritën

Besnik Krasniqi nënshkruan me Dritën

Njëri nga mbrojtësit më të mirë të krahut në Kosovë, Besnik Krasniqi ka nënshkruar me Dritën raporton 06 Press. Njoftimin e ka bërë klubi i Dritës [...]
Polici nga Gjjlani, Fatlind Hajrullahu është shpallur kampion ballkanik në disiplinën Braziliane Jiu-Jitsu

Polici nga Gjjlani, Fatlind Hajrullahu është shpallur kampion ballkanik në disiplinën Braziliane Jiu-Jitsu

Me datën, 22.05.2022 është mbajtur Turneu Jiu-Jitsu në Shkup! Në këtë turne, morën pjesë mbi 200 garues nga vendet si Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia, [...]
1 2 3 4 5 21 30 / 203 POSTS