Category: Sport

1 2 3 4 5 20 30 / 192 POSTS
Drita shënon fitore ndaj Prishtinës, Gjilani nuk arrin të fitoj në shtëpi

Drita shënon fitore ndaj Prishtinës, Gjilani nuk arrin të fitoj në shtëpi

Sot dy ekipet e qytetit të Gjilanit kanë zhvilluar ndeshje të javës së 35-të në BKT Superligën e Kosovës, ku Drita shënoi fitore ndërsa Gjilani në sht [...]
Gjilanasja Uta Ibrahimi me një tjetër sukses, ngjitet në majën Makalu me lartësi prej 8485 metrave

Gjilanasja Uta Ibrahimi me një tjetër sukses, ngjitet në majën Makalu me lartësi prej 8485 metrave

Uta Ibrahimi ka vazhduar me suksese në sportin e alpinizmit. Alpinistja kosovare ka arritur që me plot sukses të ngjitet në majën Makalu, në Ki [...]
Sot derbi i madh i Gjilanit

Sot derbi i madh i Gjilanit

Sot do të zhvillohen 3 nga 5 ndeshjet e javës së 33-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll,e ku spikat super derbi i Anamoravës,Gjilani vs Dr [...]
Gerhard Progni shpallet “Ylli i Javës” në BKT Superligën e Kosovës

Gerhard Progni shpallet “Ylli i Javës” në BKT Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javë [...]
Delegohen gjyqtarët e xhiros së 33-të në Superligë, ja kush e drejton derbin Gjilani – Drita

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 33-të në Superligë, ja kush e drejton derbin Gjilani – Drita

Në mesjavë zhvillohet xhiro e 33-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll. Vëmendja kryesore padyshim se do të jetë në derbin e madh kosovar, Gjil [...]
Zyrtare: Gjilani – Drita, pa tifozë!

Zyrtare: Gjilani – Drita, pa tifozë!

port Club Gjilani njofton se dueli i xhiros së XXXIII-të në BKT Superligë ndaj FC Drita do të zhvillohet të mërkuren më 4 Maj në stadiumin ndihmës me [...]
Intelektualët bojkotojnë ndeshjen Drita – Drenica

Intelektualët bojkotojnë ndeshjen Drita – Drenica

Tifozët e Dritës, Intelektualët nuk do të jenë të pranishëm në duelin ndaj Drenicës. Këtë e bën të ditur me anë të një storje të publikuar në faqen [...]
Gjilani fiton thellë në udhëtim te Ulpiana, lipjanasit bien matematikisht nga BKT Superliga

Gjilani fiton thellë në udhëtim te Ulpiana, lipjanasit bien matematikisht nga BKT Superliga

Gjilani ka fituar me rezultat të thellë 4-0 në udhëtim te Ulpiana në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Superligën e Kosovës. Ekipi i Alban H [...]
Sot derbi i Superliges, Drita i shkon Ballkanit

Sot derbi i Superliges, Drita i shkon Ballkanit

Xhiro e 31-të në BKT Superligën e Kosovës do të vazhdoj sot (e enjte) me dy super ndeshje që janë në program për tu zhvilluar. Padyshim që derbi i [...]
“Shkëlqimi dhe rënia e Gjilanit” humb edhe ndaj Prishtinës

“Shkëlqimi dhe rënia e Gjilanit” humb edhe ndaj Prishtinës

Gjilani vazhdon të zhgënjej ku sot ka humbur ndeshjen ndaj Prishtinës në Gjilan. Gjilani në këtë takim vinte pas ndryshimeve në shtabin teknik, ku [...]
1 2 3 4 5 20 30 / 192 POSTS