Category: Teknologji

Kaq para fitojnë nga TikTok-u artistët shqiptarë

Kaq para fitojnë nga TikTok-u artistët shqiptarë

Rrjeti social, TikTok, aktualisht ka kapur majat e popullaritetit të vet dhe numrit të klientëve përdorues të tij. Përveç si hapësirë reklamuese pë [...]
WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

Përdoruesit e WhatsApp tani mund të zgjedhin t’i zhdukin mesazhet e tyre pas një sërë periudhash kohore falë një përditësimi të ri. Sipas medie [...]
Volkswagen prezanton konceptin e robo-taksisë OnePod

Volkswagen prezanton konceptin e robo-taksisë OnePod

Gjiganti gjerman Volkswagen çdo ditë e më shumë po shfaq interesim për veturat elektrike. Shumë auto-kompani botërore por edhe gjigant të IT-së, ko [...]
Nga rënia e rrjeteve deri të humbja e miliardave, gjithçka që ndodhi me Facebook, Instagram e WhatsApp

Nga rënia e rrjeteve deri të humbja e miliardave, gjithçka që ndodhi me Facebook, Instagram e WhatsApp

Dje rreth orës 17:00 e tërë bota u godit nga lajmi se rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi dhe nuk janë të qasshme p [...]
Samsung Galaxy S është Galaxy Note i ri

Samsung Galaxy S është Galaxy Note i ri

Sipas një publikuesi të mirënjohur, nuk do të ketë më një Note – por seria Note dhe Galaxy S do të bashkohen. A ka një Note të ri apo jo? Tifozët e [...]
Caviar ka prezantuar versionet e iPhone 13, me një çmim fillestar prej 25 mijë dollarësh

Caviar ka prezantuar versionet e iPhone 13, me një çmim fillestar prej 25 mijë dollarësh

Caviar ka zbuluar versionet e saj të telefonave inteligjentë të rinj Apple 13 dhe iPhone 13 Max, të frymëzuar nga modelet e orëve Rolex. Caviar [...]
Në shtator pritet të prezantohet një karikues unik

Në shtator pritet të prezantohet një karikues unik

Në shtator, Komisioni Evropian do të paraqesë një ligj që prezanton një karikues të vetëm për telefonat inteligjentë dhe pajisjet e tjera elektronike [...]
7 / 7 POSTS