Delegohen gjyqtarët e xhiros së 33-të në Superligë, ja kush e drejton derbin Gjilani – Drita

HomeSport

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 33-të në Superligë, ja kush e drejton derbin Gjilani – Drita

Në mesjavë zhvillohet xhiro e 33-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll. Vëmendja kryesore padyshim se do të jetë në derbin e madh kosovar, Gjil

Dalin pamjet nga gjendja e portierit që u godit me shkelm në kokë nga tifozët e Gjilanit
Tri ndeshje të Superligës/ Dueli kryesor mes Gjilanit e Ballkanit
Ismet ‘baba’ fiton derbin e madh ndaj Dritës

Në mesjavë zhvillohet xhiro e 33-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Vëmendja kryesore padyshim se do të jetë në derbin e madh kosovar, Gjilani – Drita, shkruan Gazeta Olle.

Të dy skuadra synojnë pozitën e dytë në renditjen tabelare, pasi gjasat për titull tashmë kanë përfunduar.

Jabë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë duelet e kësaj jave në elitën e futbollit kosovar.

Derbin në Gjilan do ta gjykojë Shpëtim Murtezi, me asistentët Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani. Në VAR do të jetë Mervan Bejtullahu.

Një ndeshje e nxehtë pritet të luhet në Skenderaj ku ndeshen Drenica e Llapi.

Skuadra drenicase duhet medoemos të fitojë për ta ruajtur hapin në luftë për mbijetesë, ndryshe rrezikon shumë që të mbetet në barazh.

Gjyqtarit Genc Nuza i është besuar kjo ndeshje, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj. Në VAR do të jetë Erdall Zasella.

Më poshtë gjeni delegimet e plota të gjyqtarëve: