Delegohen gjyqtarët për xhiron e 30-të në Superligë, Genc Nuza e ndanë drejtësinë në derbin Dukagjini – Gjilani

HomeSport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 30-të në Superligë, Genc Nuza e ndanë drejtësinë në derbin Dukagjini – Gjilani

Federata e Futbollit e Kosovës e ka bërë delegimin e gjyqtarëve për xhiron e 30-të në Superligën e Kosovës. Xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës

Nesër super-derbi i Kosovës, Gjilani e pret Ballkanin, biletat janë FALAS
Drita – Gjilani, formacionet zyrtare të derbit të Anamoravës
Drejtori i DKRS-së në Viti Valmir Sahiti viziton dhe i ofron mbështetje klubit të basketbollit KB Vitia

Federata e Futbollit e Kosovës e ka bërë delegimin e gjyqtarëve për xhiron e 30-të në Superligën e Kosovës.

Xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll do të luhet të shtunën dhe të dielën.

Tri ndeshje do të luhen të shtunën, Drita – Malisheva, Ulpiana – Ballkani dhe Feronikeli – Llapi.

Kurse të dielen përballen Dukagjini – Gjilani dhe Prishtina – Drenica.

Genc Nuza do ta ndajë drejtësinë në derbin Dukagjini – Gjilani që luhet të dielën nga ora 13:30 në stadiumin “18 qershori” në Klinë.

Gazeta Enigma ua sjellë delegimet e plota për këtë xhiro: