Deputeti i VV-së: Përveç për rrymë, çka tjetër ju ka mashtruar zoti Kurti?

HomeLajme

Deputeti i VV-së: Përveç për rrymë, çka tjetër ju ka mashtruar zoti Kurti?

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajçinovci, ka pyetur se përveç premtimit të kryeministrit Kurti për rrymë, çka ka mashtruar tjetër. Bajçinovi kët

Jasharaj: Rreth 80 për qind e punëtorëve të arsimit janë vaksinuar me dozën e parë
Biletat 50% më lirë, zv/ministri dhe Kurtishaj në konferencë për media
Punëtorët e sektorit privat nuk i morën 100 eurot e Qeverisë as pas gati një muaji

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajçinovci, ka pyetur se përveç premtimit të kryeministrit Kurti për rrymë, çka ka mashtruar tjetër.

Bajçinovi këto deklarata i ka bërë mbrëmë në KlanKosova.

“Cili mashtrim, ma thoni premtimin e zotit Kurti, përveç rrymës çka ka mashtru, cili është mashtrimi”, ka thënë Bajçinovci.

Gazetarja e ka pyetur se për rrymë po e pranon se ka qenë mashtrim, teksa deputeti i VV-së është përgjigjur se atëherë Kurti ka premtuar ulje të çmimit sepse ka qenë i tillë në nivel global.

“Rrymën zoti Kurti ka thanë e uli sepse në nivel global atëherë ka qenë i ulët, nuk ka thanë që unë çmimet tjera të tregut do t’i kontrollojë”, ka thënë tutje Bajçinovci.