Detajet e fundit nga vrasja në Pejë

HomeLajme

Detajet e fundit nga vrasja në Pejë

Peja është tronditur sot nga një vrasje e dyfishtë. Bëhet e ditur se kandidati për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati nga po kj

Një ngritje e çmimeve, përveç në markete është vërejtur edhe tek shërbimet e gastronomisë ku vërehet se një ujë i thjeshtë çmimi i së cilit është 1.20 euro
Të gjitha informacionet e deritashme për aksidentin tragjik në Kroaci, ku vdiqën 10 persona dhe u lënduan 30 të tjerë
Pamje nga situata në Jarinje: Banorët serbë ende po qëndrojnë te pika kufitare

Peja është tronditur sot nga një vrasje e dyfishtë. Bëhet e ditur se kandidati për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati nga po kjo parti për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj kanë mbetur të vrarë në orët e pasdites.

Ngjarja ka ndodhur afër shkollës Ekonomike në Pejë.

Burime të Indeksonline zbulojnë prapaskenat e rastit.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe për një moment kanë sulmuar njëri tjetrin. Ademaj e Kadriaj kanë shkrepur me armë ndaj njëri tjetrit me ç’rast kanë mbetur të vrarë.

I plagosur nga shkrepja e armëve ka mbetur vëllau i Astrit Ademajt, Avniu. Indeksonline do iu sjellë shpejt detaje të reja nga ky rast.