Do të hapim peticion kundër rritjes së çmimit të rrymës

HomeLajme

Do të hapim peticion kundër rritjes së çmimit të rrymës

Partia Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media në lidhje më propozimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, raporton Sinjali. Kreu i kësaj

Partia Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media në lidhje më propozimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, raporton Sinjali.

Kreu i kësaj partie, Dardan Molliqaj, tha se do të ftojnë një takim me partitë opozitare.

Do të diskutohet për rezistencën ose kundërshtimin për rritjen e çmimit të energjisë.

“Do t’i vazhdojmë bisedimet, takimet e tubimet dhe do të hapim një peticion online”, tha Molliqaj.

/GazetaSinjali/