Dua Lipa elektrizon skenën e Cyrihut, salla e mbushur me shqiptarë

HomeLajme

Dua Lipa elektrizon skenën e Cyrihut, salla e mbushur me shqiptarë

Ylli me famë botërore e me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, mbrëmë ka performuar para publikut në Zvicër, në Cyrih, ku ishin të pranishëm mijëra fansa t

Gastronomët sërish paralajmërojnë protesta pas rritjes së TVSH’së nga 8% në 18%
Tensionet Rusi – Ukrainë, presidentja Osmani bën të qartë pozicionin e Kosovës
Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe për 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut

Ylli me famë botërore e me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, mbrëmë ka performuar para publikut në Zvicër, në Cyrih, ku ishin të pranishëm mijëra fansa të saj, e padyshim që në mesin e tyre kishte shumë shqiptarë.

Dua Lipa ndezi skenën e Hallenstadion Zürich, ku argëtoj mbi 13 mijë persona, të cilët ishim mbledhur për ta dëgjuar dhe parë me ëndje Lipën, e cila si çdo herë tjetër, edhe mbrëmë shkëlqeu.

Kujtojmë se ajo u prezantua para disa dite me shumë sukses në turneun në shtetin e Gjermanisë, para publikut të Berlinit, Hamburgut, Köln-it dhe Mynih-ut.

Mund të jetë një imazh i 5 persona

Mund të jetë një imazh i 3 persona