Dy foshnje po trajtohen nga COVID-19 në Klinikën e Neonatologjisë

HomeLajme

Dy foshnje po trajtohen nga COVID-19 në Klinikën e Neonatologjisë

SHSKUK përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se dy paciente foshnje po trajtohen nga COVID-19 në Klinikën e Neonatologjis

Moti sot, vranët dhe riga shiu
Zhduket një vajzë e mitur në Gjilan
Aksident mes kamionit dhe një veture në Carralevë, lëndohet një person

SHSKUK përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se dy paciente foshnje po trajtohen nga COVID-19 në Klinikën e Neonatologjisë, raporton Gazeta Sinjali.

Ndërsa 75 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19 në klinika dhe spitalet e përgjithshme, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK).

“Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme. Klinika Infektive, 25 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapiKlinika e Pediatrisë, 6 pacientë Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast Spitali i Gjakovës, 15 pacientë Spitali i Prizrenit, 5 pacientë Spitali i Pejës, 5 pacientë Spitali i Gjilanit, 3 pacientë Spitali i Mitrovicës, 1 pacient”, thuhet në njoftim.