Dy të vdekur dhe 869 raste të reja me COVID në Kosovë

HomeShëndeti

Dy të vdekur dhe 869 raste të reja me COVID në Kosovë

Dy qytetarë kanë humbur betejën me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërkaq janë regjistruar edhe 869 raste të reja me këtë virus. Sot janë shëruar edhe njëmijë e 265 pacientë. Aktualisht numri i rasteve aktive në vend është gjashtëmijë e 527.

Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë
COVID-19, Vitia: Deri në fund të vitit do të vaksinohen 75 për qind e popullatës
Lajm i zi: Vdes nga virusi një foshnje 3 javëshe në QKUK

Dy qytetarë kanë humbur betejën me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërkaq janë regjistruar edhe 869 raste të reja me këtë virus.

Sot janë shëruar edhe njëmijë e 265 pacientë.

Aktualisht numri i rasteve aktive në vend është gjashtëmijë e 527.