E Diela pa makina: Këto rrugë do të jenë të bllokuara sot në Gjilan

HomeLajme

E Diela pa makina: Këto rrugë do të jenë të bllokuara sot në Gjilan

Sot do të mbahet aktiviteti i Klubit Urban Bike 06 "Lëvizim pa makina" në Gjilan raporton 06 Press. Ky aktivitet ka për qëllim të jep mesazhe sensi

1 mijë e 962 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë
Vetaksident i rëndë në Parallovë, lëndohet shoferi i kamionit
Kryetari i Vitisë, Sokol Haliti priti në takim kryetarin e Gjilanit, Alban Hysenin

Sot do të mbahet aktiviteti i Klubit Urban Bike 06 “Lëvizim pa makina” në Gjilan raporton 06 Press.

Ky aktivitet ka për qëllim të jep mesazhe sensibilizuese per mbrojtjen e mjedisit.

E për këtë arsye një pjesë e qendrës së qytetit nga rrethi i Spitalit deri te rruga e Tregut do të jetë e mbyllur nga ora 08:50 deri ne ora 10:00, ndërsa nga ora 10:00 deri ne ora 12:00 do të jetë i mbyllur aksi rruga e tregut deri te rrethi i Perlepncices shkruan 06 Press.

Të dielën vazhdojmë me aktivitetin “Lëvizim pa makina”.
Aktiviteti i përkrahur nga Klubi Urban Bike 06 dhe personat me nevoja të veçanta ka për qëllim të jep mesazhe sensibilizuese per mbrojtjen e mjedisit.

Gazrat e shkarkimit nga makinat janë burimi kryesor i ndotjes atmosferike, ku po rrezikohet seriozisht shëndeti i gjithësecilit. Ne mund ta zgjedhim ushqimin apo ujin që e pijmë, por jo ajrin, prandaj duhet ti kushtohet sa më shumë vëmendje.

Lëvizim të dielën pa makina! Në këmbë, me biçikleta, rrollera apo skateboard.

#greenandclean #komunagjilanit #levizimpamakina

See less