E mitura në Gjilan mbeti shtatzënë pas dhunimit

HomeLajme

E mitura në Gjilan mbeti shtatzënë pas dhunimit

Një rast i dhunimit është raportuar të martën në Gjilan. Viktima e dhunuar, sipas Policisë, pas kontrollit mjekësor ka rezultuar se është shtatzënë

Një rast i dhunimit është raportuar të martën në Gjilan.

Viktima e dhunuar, sipas Policisë, pas kontrollit mjekësor ka rezultuar se është shtatzënë.

“Në konsultim me prokurorin, rasti është kualifikuar si ‘Dhunim’ dhe njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin e Policisë.

Siç mësohet viktima është shtetase serbe dhe është e moshes 15 vjeçare.

Raste të shumta të dhunimeve dhe sulmeve seksuale janë raportuar ditëve të fundit në Kosovë.

Një rast i ngjashëm ishte dje në Istog ku një e mitur u raportua se ishte dhunuar seksualisht nga i dyshuari, xhaxhai i saj.