Edhe dy ditë me temperatura verore, të shtunën kthehen reshjet e shiut

HomeLajme

Edhe dy ditë me temperatura verore, të shtunën kthehen reshjet e shiut

Mot i nxehtë, me temperatura verore ditëve të ardhshme. Të shtunën me rrebeshe shiu e bubullima, parashikon “Prishtina Weather”. Pas këtij të nxeht

Ndahet nga jeta Zija Aliu, ikona e vallëzimit dhe kreativitetit në skenë
Hapet konkursi për drejtor në Spitalin e Gjilanit, pritet rivalitet i fortë profesional
Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për sigurinë në Kosovë

Mot i nxehtë, me temperatura verore ditëve të ardhshme. Të shtunën me rrebeshe shiu e bubullima, parashikon “Prishtina Weather”.

Pas këtij të nxehti ditën e shtunë pritet përkeqësim i shkurtër i motit, me ç’rast nga mesdita do të ketë zhvillime të rrebesheve me bubullima. Rrebeshet e shiu aty këtu mund të jenë edhe më intenzive e të shoqërohen edhe me breshër. Ditën e diel, reshje mund të priten vetëm përreth viseve malore, e të hënën mot më stabil dhe kryesisht me diell.

Ndotja e ajrit mbetet më e ulët edhe në ditët e ardhshme, kështuqë indeksi i cilësisë së ajrit kryesisht do të jetë në vlera të pranueshme. Vetëm orëve të pasdites mbetet mundësi për rritje të koncentrimit të ozonit sipërfaqësor, që shkurtimisht edhe shtynë indeksin të kaloj në vlera mesatare.