Edhe një mërgimtar tjetër i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

HomeLajme

Edhe një mërgimtar tjetër i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga Smallusha e Lipjanit, që punon në Gjerm

Hyseni së bashku me Aliun dhe Durmishin inspektojnë punimet në autostradën Gjilan-Prishtinë dhe rrugën Gjilan-Bujanoc
Bankat njoftojnë për para të klasifikuara, që deponohen nga qytetarët
Vajza e Jakup Krasniqit me urim emocional për ditëlindjen e babait të saj: Uroj te kesh shëndet të tejkalosh këtë të fundit padrejtësi

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar.

Edhe Fitim Krasniqi, nga Smallusha e Lipjanit, që punon në Gjermani, ka shprehur gatishmërinë që t’i ndaj nga 100 euro për mësuesit e fshatit të tij të lindjes.

Ai në Sytë 7 në Klan Kosova, tha se në fshat janë rreth 20 mësues, për çka ka mundësi financiare për t’ua ndarë nga 100 euro deri në zbatim të Ligjit të Pagave. Por, i njëjti, në Sytë 7, tha se nuk ka gjetur gatishmëri nga mësuesit, ndonëse ka pasur kontakte, pasi beson se refuzimin po e bëjnë si shkak i presioneve të partive politike opozitare.