Edhe sot nafta më lirë, këto janë çmimet e derivateve

HomeLajme

Edhe sot nafta më lirë, këto janë çmimet e derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ditën e djeshme caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e ardhshm

Hoti për buxhetin e qeverisë Kurti: S’ka rritje pagash, s’ka rritje skemash pensionale
Të gjitha të hënat e këtij muaji, janë pushim për institucionet e Kosovës
Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ditën e djeshme caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e ardhshme, transmeton Insajderi.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.76 euro për litër, i benzinës me 1.40 euro dhe i gazit me 0.72 euro, pra një rënie prej 1 centi në naftë.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së dielës deri ditën e martë.