Edhe sot shmangni ekspozimin në diell, nga nesër “vjeshtë”

HomeLajme

Edhe sot shmangni ekspozimin në diell, nga nesër “vjeshtë”

Ditën e sotme do të mbajë mot me diell, orëve të pasdites rritje shënon ozoni sipërfaqësor, që edhe shtynë indeksin të kaloj në vlera mesatare. Pri

BONEVET Kamenica, hap dyert zyrtarisht
Gjykata merr vendim ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e 50-vjeçarit në Gjilan
Shtatë aktakuza të ngritura, dominon vepra penale “Vjedhja e shërbimeve”

Ditën e sotme do të mbajë mot me diell, orëve të pasdites rritje shënon ozoni sipërfaqësor, që edhe shtynë indeksin të kaloj në vlera mesatare.

Prishtina Weather njofton se indeksi i rrezeve ultraviolete ditën e enjte mbetet në vlera shumë të larta, me ç’rast vlen rekomandimi që t’i shmangemi ekspozimit në diell orëve të mesditës.

Ditëve të tjera kur do të ketë më shumë vransira, rreziku do të jenë në nivele të ulëta.

Nga dita e premte po pritet ndryshim i situatës meteorologjike, me një rënie të ndjeshme të temperaturave edhe deri në 20C, e priten reshje më të shumta dhe më të vazhdueshme shiu duke vazhduar edhe ditën e shtunë, që në bazë të disa modeleve mund të akumulojnë reshje edhe deri në 30 e 50mm.