Ekskluzive: Masa të reja për të hyrë në Shqipëri, a duhet testi PCR?

HomeLajme

Ekskluzive: Masa të reja për të hyrë në Shqipëri, a duhet testi PCR?

Numri i madh i viktimave dhe të infektuarve me Covid-19 ka bërë që Kosova të shtrëngoj masat ndaj Covid-19. Marrëveshje vëllazërore dhe me qëllim t

Në ora 14:00 hapen kafiteritë të cilat i mbylli AVUK në Gjilan
Apeli vërteton aktgjykimin lirues ndaj të ish-drejtorit të Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe inspektorëve të ndërtimit
​23 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Numri i madh i viktimave dhe të infektuarve me Covid-19 ka bërë që Kosova të shtrëngoj masat ndaj Covid-19.

Marrëveshje vëllazërore dhe me qëllim të ndërgjegjësimit për vaksinim është bërë mes Kosovës e Shqipërisë.

Burime të Indeksonline mësojnë se në kuadër të masave reciproke, tani e tutje duhet të keni testin PCR për të kaluar kufirin me Shqipërinë.

Por, testi nuk do të jetë i nevojshëm në rast se qytetari ka dëshmi të vaksinimit.

Pra, kushdo që është i vaksinuar nuk ka nevojë për testin PCR.

Të njëjtat masa vlejnë edhe për shtetasit e Shqipërisë që duan të futen në Kosovë./Indeksonline/