Eksluzive: Këta pritet të jenë 10 këshilltarët komunal nga radhët e Vetëvendosjes në Gjilan

HomeLajmeLokale

Eksluzive: Këta pritet të jenë 10 këshilltarët komunal nga radhët e Vetëvendosjes në Gjilan

Të Dielen e 17 Tetorit janë mbajtur zgjedhjet lokale në Kosovë, e në bazë të rezultateve të publikuara në KQZ Lëvizja Vetëvendosje në Gjilan, për Kuve

Anulohen zgjedhjet në Han të Elezit
Kërcënim me bombë në Rektoratin “Hasan Prishtina”
Bislimi shkon në Bruksel, pritet të diskutohet për targat

Të Dielen e 17 Tetorit janë mbajtur zgjedhjet lokale në Kosovë, e në bazë të rezultateve të publikuara në KQZ Lëvizja Vetëvendosje në Gjilan, për Kuvendin Komunal ka arritur 10 këshilltar komunal shkruan 06 Press.

Numrin më të madh të ulëseve e ka fituar LDK e cila ka marrë 14, pas tyre vjen Lëvizja Vetëvendosje me 10 këshilltarë, ndërsa PDK ka arritur të fitoj 5 këshilltar dhe AAK 2 këshilltar. Nga një ulëse e kanë fituar edhe AKR, Lista Serbe ,  Lëvizja Vatra dhe PDTK.

Sipas burimeve  të 06 Press 10 kandidatët më të votuar në listen e Vetëvendosjes në Gjilan janë:

Ismajl Kurteshi
Arianit Sadiku
Besnik Shala
Valdrin Bajrami
Laurant Shabani
Krenare Latifi
Blerim Haziri
Mimoza Kadriu
Ardhmerie Musliu
Arber Musliu.