Eksperti i bujqësisë: Toka që s’punohet duhet t’i kthehet shtetit

HomeLajme

Eksperti i bujqësisë: Toka që s’punohet duhet t’i kthehet shtetit

“Kjo është një pasuri publike e parikthyeshme, që në vitin 1991 iu dhanë si instrument jetese. Por, në momentin që tokën nuk e ke më mjet jetesë, duhe

Haziri: Gjilani shënon ulje të rasteve me COVID-19, apeloj për vaksinim dhe respektim të masave
Përfundon numërimi i votave në Vushtrri, PDK e para në komunën e qeverisur nga LDK-ja
Paralajmërohet rritja e çmimit të vajit në mbi 2 euro në Kosovë

“Kjo është një pasuri publike e parikthyeshme, që në vitin 1991 iu dhanë si instrument jetese. Por, në momentin që tokën nuk e ke më mjet jetesë, duhet ta dorëzosh. Është krejtësisht e ligjshme që për sa kohë toka nuk të shërben si instrument për të jetuar, duhet ta lësh atë tokë dhe duhet ta marrë publiku për ta përdorur. Nuk mund të qëndrojë 30 vjet peng, një pasuri e riciklueshme siç është toka”, u shpreh Zusi për Euronews Albania.