Flet Rrahman Jasharaj: Nga 30 prilli jemi në grevë, populli le ta dijë që fajtori i vetëm është Albin Kurti

HomeLajme

Flet Rrahman Jasharaj: Nga 30 prilli jemi në grevë, populli le ta dijë që fajtori i vetëm është Albin Kurti

Rrahman Jasharaj nga SBASHK’u sot në protestën masive para Qeverisë ka thënë se fajtori kryesore pse mësimdhënësi do shkojnë në grevë prej 20 prillit

Tragjedia në Velipojë ku mbetën të vrarë 4 persona/ Konflikti dyshohet të ketë nisur për hapësirat publike në plazh
“Në qeverisjen time buka 31 cent” – si reagon Albin Kurti kur e sheh veten çka ka premtuar
Kosova e ‘izoluar’, po zbrazet masivisht

Rrahman Jasharaj nga SBASHK’u sot në protestën masive para Qeverisë ka thënë se fajtori kryesore pse mësimdhënësi do shkojnë në grevë prej 20 prillit është kryeministri Albin Kurti.

AI ka treguar se si kjo Qeveri i ka injoruar për dialog.

‘’Kjo qeveri shembulli më i keq i heshtjes dhe jo gatishmërisë për dialog. Kjo heshtje bëri që sot të jemi këtu. Në të ardhmen do të jetë e tërë anëtarësia. Dikujt që nuk do i dalin hesapet do jetë Qeveria. Qeveri që ok i kë e nuk po shikon as në dritare. Arsimtarët janë dinjitozë, kanë qëndruar në vitet e okupitmit. Nga 30 prilli do i shoësh në grevë dhe popull le ta di se fajtori i vetëm edhe kryeministri Kurti dhe Qeveria e tij. Edhe në të ardhmen do të jemi këtu.