“Fluturon” çmimi i drunjëve në Kosovë, katër drunjë të shkurtuar po shiten 4,79 euro

HomeLajme

“Fluturon” çmimi i drunjëve në Kosovë, katër drunjë të shkurtuar po shiten 4,79 euro

Katër drunj të shkurtuar kushtojnë 4.79 euro centë në një qytezë të Kosovës. Për këtë ka njoftuar një qytetar nga Dragashi, i cili e kishte blerë n

Mbi 50 mijë kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, kolona të gjata në Morinë
Statistikat e fundit për emigrimin alarmojnë vendin, Kosova rrezikon të mbetet nën 1 milion banorë
Eksluzive: Fillon përçarja në Lëvizjen Vetëvendosje në Gjilan

Katër drunj të shkurtuar kushtojnë 4.79 euro centë në një qytezë të Kosovës.

Për këtë ka njoftuar një qytetar nga Dragashi, i cili e kishte blerë një thes me katër dru.

Në etiketën e thesit me katër drurë shkruan se kjo sasi është “0.022 m3 dru”.

Ai, pasi i ka blerë këta drunj, ka shkrepur një fotografi dhe ka bërë një koment ironik:

“Ishalla nuk ndien kamini im se në shenjë proteste ma mbush dhomën tym!”