Forcat ruse vazhdojnë sulmet në qytetin strategjik në Mykolaiv

HomeLajme

Forcat ruse vazhdojnë sulmet në qytetin strategjik në Mykolaiv

Forcat ruse vazhdojnë ofensivën drejt qytetit port strategjik të Mykolaiv, shkruan CNN. Trupat ruse vazhduan një sulm drejt qytetit port strategjik

Kërkohet nga MASHTI që të dezinfektojë shkollat dhe më 18 tetor të jetë pushim
Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe në Prekaz: Kjo ditë na mbush me gëzim, krenari dhe përgjegjësi
Hajnat bëjnë kërdi në Viti, ‘avullojnë’ rreth 85 mijë euro para dhe ari

Forcat ruse vazhdojnë ofensivën drejt qytetit port strategjik të Mykolaiv, shkruan CNN.

Trupat ruse vazhduan një sulm drejt qytetit port strategjik të Mykolaiv të hënën në mëngjes. Zyrtarët paralajmëruan banorët të qëndrojnë në strehimoret e tyre.

Guvernatori rajonal Vitali Kim tha në një mesazh në Telegram: “Ne po shkojmë në ofensivë. Armiku hyri në aeroportin tonë”.

Paralajmërimi për një sulm erdhi disa orë pasi kryetari i bashkisë së Mykolaiv, Oleg Senkevich tha se qyteti ishte goditur nga raketat ruse në agim.

/GazetaSinjali/