Formacionet zyrtare të ndeshjes mes Kosovës e Burkina Fasos: Alain Giresse starton me këtë 11-she

HomeSport

Formacionet zyrtare të ndeshjes mes Kosovës e Burkina Fasos: Alain Giresse starton me këtë 11-she

Sot Kombëtarja e Kosovës do të luajë me Burkina Fason, që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkrua Sinjali Sport. Formacionet zyrtare t

Sot Kombëtarja e Kosovës do të luajë me Burkina Fason, që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkrua Sinjali Sport.

Formacionet zyrtare të kësaj ndeshje janë publikuar tashmë, ku shihet se përzgjedhësi i ri ka bërë disa ndryshime.

Në 11-shen e Kosovës do të luajnë: Ujkani, Kastrati, Zhegrova, Rashica, Vojvoda, Aliti, Dresevic, Fazliji, Muslija, Domgjoni, Selmani.

Burkina Faso: F. Ouédraog, S. Ouattara, Dabo, E. Tapsoba (C), Guiebre, D. Ouattara, Sangare, Bayala, Guira, Yago dhe Ouattara.