Futet të grabitë një market në Gjilan me armë, autori kapet nga punëtorët

HomeLajmeLokale

Futet të grabitë një market në Gjilan me armë, autori kapet nga punëtorët

Një person ka tentuar që të grabitë para nga një market në Gjilan, por i njëjti është kapur nga punëtorët. Policia ka treguar se tre viktimat, punëto

Publikohet audio-incizimi, dyshohet për ryshfet astronomik në Ministrinë e Liburn Aliut
Reagon deputetja Bunjaku: Ndarja e buxhetit të Kosovës injoron dhe shkel rëndë Gjilanin e Anamoravën
Masat e reja antiCOVID-19: Shtyhet procesi mësimor, mbyllen edhe çerdhet

Një person ka tentuar që të grabitë para nga një market në Gjilan, por i njëjti është kapur nga punëtorët.

Policia ka treguar se tre viktimat, punëtorë në një market, kanë raportuar se i dyshuari nën kërcënimin e armës, u ka grabitur paratë nga arka.

Punëtorët janë ballafaquar me të dyshuarin, kanë arritur ta ndalojnë atë, për ta lajmëruar policinë.

“Nga njësiti policor i dyshuari është arrestuar, si dhe i është konfiskuar një armë zjarri me një karikator me katër fishekë. I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.