Ganimete Musliu kërkon dorëheqjen e drejtorit të Policisë dhe Xhelal Sveçlës

HomeLajme

Ganimete Musliu kërkon dorëheqjen e drejtorit të Policisë dhe Xhelal Sveçlës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar dorëheqjen e drejtorit të Përgjiths

VV zyrtarizon koalicionin me PDK-në në Podujevë
KFOR-i nuk jep datë se kur do të largohen barrikadat nga veriu – s’komenton as kërkesën e Serbisë për dislokim të trupave
Qendra e Kamenicës do të ketë pamje krejtësisht tjetër, fillon shtrimi i pllakave

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar dorëheqjen e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Samedin Mehmeti dhe ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Kërkesa e Musliu vjen pas numrit të madh të zyrtarëve policorë që u arrestuan sot në pikat kufitare.

“Pas arrestimit të numrit të madh të policve, nuk ka me kuputim qe edhe me tutje te ushtrojne detyren e tyre, Drejtori i Përgjithëshem i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti dhe Ministri i Punëve të Brëndshme Xhelal Sveçla. Doreheqja e tyre do ti bente ndere Policise se Kosovës, Kosovës dhe vet Mehmetit e Sveçles”, tha ajo.