Gjashtë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

Gjashtë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, njofton se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, nuk është sh

20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19
IKShPK: Dy variantet e Omicron me pasoja të rënda dhe fatale për qytetarët
MSh miraton dhënien e vaksinës Pfizer BioNTech te fëmijët 12-15 vjeç

Ministria e Shëndetësisë, njofton se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.325.

Në total numri i rasteve aktive është 166.

Ndërsa, në 24 orët e fundit janë dhënë 6.975 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 170.098 doza të vaksinës.

Deri më sot 37.057 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.933 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.