Gjatë 24 orëve të fundit, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19

HomeShëndeti

Gjatë 24 orëve të fundit, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19

#Bashkëiadalim 27 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ

MSH: Nga nesër mund të vaksinoheni ku të dëshironi, pa termine
Krasniqi: Vaksinat që aplikohen në Kosovë janë të sigurta dhe efikase, vaksinohuni
Omicroni vazhdon të jetë shpërthyes në Kosovë, për një javë u konfirmuan mbi 15 mijë raste të reja

#Bashkëiadalim

27 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.705 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 159.045 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 30.552 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 1.984 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.310.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 171.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!