Gjatë pasdites pritet të ketë reshje shiu dhe bore

HomeLajme

Gjatë pasdites pritet të ketë reshje shiu dhe bore

Për sot parashihet të jetë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu, ndërsa në viset e larta parashihen fjolla bore, njofton Instituti Hidr

Për sot parashihet të jetë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu, ndërsa në viset e larta parashihen fjolla bore, njofton Instituti Hidrometeorologjik.

Reshjet parashihen sot dikur vonë dhe gjatë natës, transmeton Klankosova.tv.

Borë me intensitet të dobët mund të bie edhe në viset e ulëta, kryesisht në qendër dhe në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit, por që përgjithësisht nuk parashihen reshje të dendura të asnjërës formë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Era do të fryjë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri në 6 metra për sekond.