Gjendet pa shenje jete një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

HomeLajme

Gjendet pa shenje jete një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

Mesditën e sotme është gjetur pa shenja jete një i burgosur në Burgun e Gjilanit, derisa nuk dihen motivet e vdekjes. Shërbimi Korrektues i Kosovës

Këto janë gjitha masat e reja që do të hyjnë në fuqi nga nesër
Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi
Kurti: Më ngjanë që të gjithë ne të gjallët jemi fëmijë të Adem Jasharit

Mesditën e sotme është gjetur pa shenja jete një i burgosur në Burgun e Gjilanit, derisa nuk dihen motivet e vdekjes.

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton se sot rreth orës 12:40 në Qendrën e Paraburgimit Gjilan, i burgosuri me inicialet B.E është gjetur pa shenja jeta në dhomën e tij.

Në njoftim më tej thuhet se me të kuptuar për rastin, i menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit korrektues, atij mjekësor të qendrës dhe emergjencës së qytetit, por përkundër përpjekjeve për reanimim nuk kanë arritur ta kthejnë në jetë.

“Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës dhe prokurori, ndërsa SHKK ka filluar të bëjë hetimet procedurale dhe administrative. Autopsia do të verifikoj shkakun e vdekjes, thuhet në njoftimin e SHKK-së.