Gjermania e quan lajm të mirë arritjen e marrëveshjes për targat

HomeLajme

Gjermania e quan lajm të mirë arritjen e marrëveshjes për targat

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për targat. Rohde thotë se kjo

Pamje nga veriu: Kështu po patrullon KFOR-i pasi i zëvendësoi Specialët
Kongresisti amerikan i bën thirrje 5-shes së BE-së ta njohin Kosovën
Rrëfimi i studentes kosovare, Universiteti në Holandë nuk ia njeh shtetin

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për targat.

Rohde thotë se kjo është shenjë e mirë për bisedimet në çështjet e pazgjidhura, njofton Klankosova.tv.

“Një lajm i mirë me të vërtetë dhe gjithashtu një shenjë e mirë për bisedimet e mëtejshme për çështjet e pazgjidhura”, ka shkruar Rohde në Twitter.