Gjermania i dhuron sot Policisë së Kosovës pajisje profesionale për mbikëqyrje dhe kontroll të kufirit

HomeLajme

Gjermania i dhuron sot Policisë së Kosovës pajisje profesionale për mbikëqyrje dhe kontroll të kufirit

Sot në ora 11:00, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës-Prishtinë, do të mbahet ceremonia e dorëzim-pranimit të donacionit

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për sulmin ndaj portierit të Ballkanit Steve Frashëri
LAJMI I FUNDIT: Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru
Haziri: Tri vjet nga tragjedia që e përgjaku 7 Marsin në Gjilan

Sot në ora 11:00, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës-Prishtinë, do të mbahet ceremonia e dorëzim-pranimit të donacionit me pajisje për Policinë e Kosovës nga Qeveria Gjermane.

Donacioni përmban pajisje profesionale për mbikëqyrje dhe kontroll të kufirit, njofton policia.

Në njoftim thuhet se në ceremoninë e dorëzimit-pranimit të donacionit do të marrin  pjesë: “Ministri i Punëve të Brendshme z. Sveçla, Ambasadori Gjerman z.Rohde, u.d. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Hoti si dhe menaxhmenti i lartë të PK-së”.