Gjilan: Policia arrestohen tre të dyshuar pë vjedhje – në mesin e tyre edhe një grua

HomeLajme

Gjilan: Policia arrestohen tre të dyshuar pë vjedhje – në mesin e tyre edhe një grua

Njësiti i hetimeve i Stacionit policor në Gjilan, dje pasdite ka prangosur tre persona të dyshuar për vjedhje të ndodhura në zona të ndryshme të qytet

Gjashtë banesa të dëmtuara nga tërmeti i mbrëmshëm në Devoll
Mungojnë Kurti dhe Gërvalla, shtyhet debati për politikën e jashtme
Qytetarët gjilanas përkrahin grevën e Sindikatës, kërkojnë nga Albin Kurti të reflektojë

Njësiti i hetimeve i Stacionit policor në Gjilan, dje pasdite ka prangosur tre persona të dyshuar për vjedhje të ndodhura në zona të ndryshme të qytetit të Gjilanit me rrethinë.

Sipas policisë, dyshohet se të njëjtit jenë të involvuar në shumë raste të “vjedhjeve” dhe “vjedhjeve të rënda” dhe veprav tjera penale.

Policia njofton se fillimisht është arrestuar i shumë kërkuari F. S. i dyshuar për shumë vepra të kryera penale si “Vjedhje e rendë” të kryera në lokacione të ndryshme si dhe per veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Po ashtu janë arrestuar edhe dy të dyshuar, i dyshuari L. S. me banim në Pejë dhe e dyshuara D. K. nga Gjilani të cilët dyshohen se në bashkëveprim kanë kryer vjedhje të rënda.

“Gjatë arrestimit tek i dyshuari kryesor F. S. është gjetur një pistolet e llojit Ekol special 99,cal 9 mm dhe 2 fishek kal.7.65mm. Gjatë kontrollit po ashtu janë gjetur dhe konfiskuar shumë sende me vlerë si: cigare të llojeve të ndryshme, TV plazma, Play station, mjete të punës, pjesë të automjeteve, telefona dhe gjëra të tjera të cilat ishin vjedhur në lokacione të ndryshme, ku të njëjtat do të përdoren si prova dhe dëshmi materiale lidhur me veprat e kryera”, thuhet në njoftimin e policisë.

Tre të dyshuarit janë intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës ku dhe gjatë intervistimit kanë pranuar se kanë kryer vjedhje të rënda në lokacione të ndryshme.

Të dyshuarit me vendim të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë.

“Hetimet rreth këtij rasti vazhdojnë në koordinim me prokurorin e shtetit”, përfundon njoftimi i policisë.

Më poshtë shihni foto të gjërave të sekuestruara që dyshohet se ishin vjedhur në lokacione të ndryshme.