Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

HomeLajmeLokale

Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Gjilan, ka bërë të ditur se në dy raste të ndara ka arrestuar katër persona të dyshuar për kultivim dhe

Lutfi Haziri kërkon vigjilencë nga qytetarët pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19: Festoni e çmalluni me familjet tuaja, por me kujdes!
Arrestohet i dyshuari që hodhi sprej në një lokal në Gjilan, nëntë persona kërkuan ndihmë pasi kishin vështirësi në frymëmarrje
Ushtria ukrainase: Mbi 11 mijë ushtarë rusë kanë vdekur që nga fillimi i pushtimit

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Gjilan, ka bërë të ditur se në dy raste të ndara ka arrestuar katër persona të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotikë.

Në rastin e parë, sot rreth orës 09:00 ka arrestuar dy të dyshuar të moshave të ndryshme, sipas informacioneve nga Policia njëri është i moshës 47-vjeçare M.K., ndërsa tjetri një 23-vjeçar L.K.

Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar si prova substancë narkotike-marihuanë me peshë prej 121.2 gram, nëntë bimë kanabis sativa, një armë gjahu dhe 159 copë fishekë.

Ndërsa në rastin e dytë, policia ka arrestuar dy të dyshuar A.B.,19-vjeçar dhe A.B., 26-vjeçar.

Dy të dyshuarit me aktvendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje deri në 48 orë.