Gjuajtje me shok-bomba në Rudar te bllokadat

HomeLajme

Gjuajtje me shok-bomba në Rudar te bllokadat

Gjuajtje me shok-bomba janë regjistruar para pak minutash në Rudar, afër Zveçanit, aty ku janë vendosur bllokadat nga serbët e veriut. Policia e Ko

Aksident në Fushë Kosovë, lëndohen katër persona (PAMJE)
Kryetari Alban Hyseni pret në takim ambasadoren e Maqedonisë së Veriut, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit ndërkufitar
Kapet ‘hajni i patikave’ në Gjilan, Policia zbulon mesazhet me klientët të cilëve u shiste mall të vjedhur

Gjuajtje me shok-bomba janë regjistruar para pak minutash në Rudar, afër Zveçanit, aty ku janë vendosur bllokadat nga serbët e veriut.

Policia e Kosovës ka njoftuar të shtunën se i ka mbyllur përkohësisht rrugët që çojnë drejt pikave kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak, pasi serbët lokalë bllokuan disa rrugë, pas arrestimit të ish-policit të Kosovës, Dejan Pantiq, si të dyshuar për organizim sulmesh ndaj zyrtarëve të KQZ-së e Policisë së Kosovës.