Gruaja e moshuar ukrainase vret tetë ushtarë rusë, i helmon me një tortë

HomeLajme

Gruaja e moshuar ukrainase vret tetë ushtarë rusë, i helmon me një tortë

Një grua e moshuar ukrainase dyshohet se u ka shkaktuar vdekjen tetë ushtarëve rusë të uritur, duke iu ofruar ëmbëlsira të helmuara. Incidenti ësht

Pse PDK në Gjilan duhet të qëndrojë në opozitë
A shpenzoni më shumë se 600kWh rrymë në muaj?
Lajm i hidhur: Vdes 11 vjeçari nga Mitrovica që ditë më parë ra në Liqenin Akumulues

Një grua e moshuar ukrainase dyshohet se u ka shkaktuar vdekjen tetë ushtarëve rusë të uritur, duke iu ofruar ëmbëlsira të helmuara.

Incidenti është raportuar nga një zyrtar i Ministrisë së Brendshme në Ukrainë, i cili ka bërë publik një përgjim mes një ushtari rus dhe partnerit të tij të cilit i rrëfente ngjarje, raporton TGCOM24– transmeton Gazeta Sinjali.

Mediet raportojnë se ushtria ruse është në një situatë të ndërlikuar sa i përket furnizimeve me ushqime.

Si pasojë e kësaj, ushtarët e uritur po pranojnë ushqim edhe nga populli ukrainas.

/GazetaSinjali/