Grupet e të rinjve në Gjilan u rrahën dy herë dje – Ky është i dyshuari që e theri 19-vjeçarin

HomeLajme

Grupet e të rinjve në Gjilan u rrahën dy herë dje – Ky është i dyshuari që e theri 19-vjeçarin

Një përleshje mes dy grupe të të rinjve që ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Abdullah Tahiri” në Gjilan kaloi në sulm fizik, me ç’rast u përdor edhe thikë,

Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, dyshohet për të vrarë dhe disa të plagosur
Kjo është 18-vjeçarja që u dërgua pa shenja jete në Spitalin e Ferizajt
21-vjeçari nga Suhareka dërgohet në spital ‘i vdekur’, mjekët e kthejnë në jetë

Një përleshje mes dy grupe të të rinjve që ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Abdullah Tahiri” në Gjilan kaloi në sulm fizik, me ç’rast u përdor edhe thikë, ku si pasojë mori lëndime të rënda një 19-vjeçar, raporton Gazeta Sinjali.

Policia njoftoi se deri më tani një person është arrestuar për këtë rast, ndërkohë që viktima është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim mjekësor.

Sinjali ka mësuar identitetin e të riut që ra në prangat e Policisë, si i dyshuar kryesor për këtë përleshje, motivet e së cilës ende nuk dihen.

Sipas burimeve të Sinjalit brenda Prokurorisë i dyshuari që u arrestua është Fetah Abazi, 20-vjeçar, i cili dyshohet se bashkë me shokët e tij A.M.., L.M. dhe L.M., e kanë sulmuar një grup tjetër të të rinjve.

Therjes me thikë dhe sulmit brutal dyshohet se i parapriu një përleshje mes dy palëve që kishte ndodhur po ashtu gjatë ditës së djeshme.

Ndaj të arrestuarit, Prokuroria ka lëshuar urdhër për ndalimin prej 48 orësh, si i dyshuar për veprën penale “vrasje në tentativë”.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata