Hajnat bëjnë kërdi në Viti, ‘avullojnë’ rreth 85 mijë euro para dhe ari

HomeLajme

Hajnat bëjnë kërdi në Viti, ‘avullojnë’ rreth 85 mijë euro para dhe ari

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos gjatë sezo

Pensionistët të pakënaqur me shtesat prej 100 eurove: Kjo është hajgare
Kampanja për pastrimin e ambientit do të zgjasë nga 22 prilli deri më 5 qershor
Memli Krasniqi zyrtarisht kandidat për kryetar të ri të PDK-së: Do ta hapim një kapitull të ri për qytetarët pa dallim

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos gjatë sezonit të verës, kur organizohen ahengje me të madhe dhe shtëpitë mbesin pa përkujdesje, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu e kanë pësuar edhe tre vëllezër Drugzani në fshatin Sllatinë e Epërme të Vitisë, mbrëmë pas mesnate. Hajnat kanë bërë kërdi në shtëpitë e tyre, kur brenda pak minutave kanë vjedhur një shumë të majme parash e stoli ari.

Rastin e ka denoncuar në Polici njëri nga vëllezërit e tri shtëpive Drugzani, i cili ka raportuar se përderisa ishin në një aheng familjarë jashtë shtëpive, hajnat kanë hyrë në tri shtëpitë e tyre, prej ku kanë marrë para e stoli ari.