Hoteli në Shëngjin lëshon muzikë serbe, ankohen kosovarët

HomeLajme

Hoteli në Shëngjin lëshon muzikë serbe, ankohen kosovarët

Shqipëria mbetet vendi më i frekuentuar nga kosovarët për të kaluar pushimet e verës. Qytetet bregdetare vërshohen nga turistët nga Kosova gjatë gjith

Pasi humbi zgjedhjet komunale, kjo është detyra e re e Lutfi Hazirit
Nafta sot kushton më lirë, ministria publikon çmimet e derivateve
Bildt: Situata në veri po shpërthen, gjërat do të nxehen më shumë kur Kosova të aplikojë për anëtarësim në BE

Shqipëria mbetet vendi më i frekuentuar nga kosovarët për të kaluar pushimet e verës. Qytetet bregdetare vërshohen nga turistët nga Kosova gjatë gjithë verës, raporton Gazeta Sinjali.

Por edhe sivjet atje nuk mungojnë rastet kur muzika në gjuhën serbe dëgjohet në hotelet dhe lokalet ku ndodhen pushuesit.

Së fundi është publikuar një video nga turistët që po kalojnë pushimet në një nga vendet më të pëlqyera për kosovarët, Shëngjin, ku sipas tyre muzika ‘live’ të premten mbrëma ishte serbe.

Kujtojmë se vetëm brenda dy jave 20 mijë shtetas kosovarë kanë hyrë në territorin e Shqipërisë.