Hyseni inspekton punimet në asfaltimin e rrugës “15 Qershori”

HomeLajme

Hyseni inspekton punimet në asfaltimin e rrugës “15 Qershori”

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, i shoqëruar nga drejtori i Kadastrit, Gjeodezisë dhe Pronës, Bekim Salihu, ka inspektuar sot pu

Kryeministri Kurti thotë se s’mund të rritet varfëria nëse rriten shpenzimet: Qytetarët shpenzojnë sepse kanë
E moshuara nga Gjilani, e cila ndërroi jetë dy javë pas aksidentit nga një motoçiklist, ishte liruar nga spitali disa ditë më parë
Në Gjilan arrestohet personi i kërkuar

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, i shoqëruar nga drejtori i Kadastrit, Gjeodezisë dhe Pronës, Bekim Salihu, ka inspektuar sot punimet gjatë asfaltimit të rrugës “15 Qershori”.

Hyseni bëri të ditur se brenda tri orësh do të përfundojë asfaltimi i kësaj rruge.

“Për asfaltimin e kësaj rrugë janë bërë përgatitje paraprake. Nga biseda që patëm me punëkryesin, brenda tri orësh do të përfundohet asfaltimi dhe do të lihet kohë për çështje të temperaturës, çështje teknike e specifikat e asfaltimit, për t’u liruar më pas për qarkullim”, ka thënë Hyseni.

Ai theksoi se shumë shpejt do të bëhet edhe sinjalizimi i rrugës për t’u përmbyll i gjithë projekti.

“E di që mbase mund të jemi vonuar pak me rrugën, por është bërë zgjidhje e mirë tash edhe për çerdhen, për bizneset e qytetarët”, ka përfunduar, Alban Hyseni./rajonipress/