I arrestuan e i liruan serbët se blenë emblema të UÇK’së, Syla: Krejt shërbimet ka qeshin me neve, a nuk ka printerë në Serbi për t’i përgatitur këto uniforma

HomeLajme

I arrestuan e i liruan serbët se blenë emblema të UÇK’së, Syla: Krejt shërbimet ka qeshin me neve, a nuk ka printerë në Serbi për t’i përgatitur këto uniforma

Gazetari Valon Syla,e ka quajtur ‘fore’ lajmin e raportuar se disa serb në Kosovë po planifikonin të blinin uniforma dhe emblemat e UÇK’së në një nga

OBSH-ja paralajmëron për përhapjen e një virusi të ri
Vrasja e Marigona Osmanit, gjykata merr vendim për Dardan Krivaqën dhe Arbër Sejdiun
86 mijë fëmijë i kanë marrë shtesat në muajin tetor

Gazetari Valon Syla,e ka quajtur ‘fore’ lajmin e raportuar se disa serb në Kosovë po planifikonin të blinin uniforma dhe emblemat e UÇK’së në një nga lokalet në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.

Syla ka ironizuar me raportimin e lajmit, duke thënë se, ai kanë kapur Albulena e Sveçla se kishin lyp edhe uniforma.

Tutje Syla ka pyetur se a nuk ka printerë në serbi për t’i përgatitur këto uniforma, por paskan vendosur të vijnë t’i blejnë në Kosovë

Ndryshe, ditë më parë, Policia e Kosovës ka arrestuar tre shtetasit serbë D. Dolasevic, V.Jankoviq dhe D. Dolasevic, të cilët kishin blerë emblemat e UÇK-së në një nga lokalet në Prishtinë dhe po planifikonin të blinin disa uniforma në një lokal tjetër në Prishtinë.

Postimi i plotë:

A spaska printera në Serbi, a po deshka Serbia me ardhë me i ble në tezga, këtu.
Pse more boni kësi filma koti, që krejt shërbimet e botës po keshin me juve…
A i nxunët ata 3 diverzanta? Bravo. Shtini me kallxu kush i shtini, thirrne Boiken Abazin le ti merr në pytje… kllosharë./gazetametro.net