I digjet ara me grurë fermerit në Bilinicë të Gjilanit

HomeLajme

I digjet ara me grurë fermerit në Bilinicë të Gjilanit

Një parcelë me grurë në Bilinicë të Gjilanit është përfshirë nga zjarri. Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje. Fsh. Bilincë, Gjilan (E

Rrëfimi nga familja e vajzës së vrarë: Janë martu para dy muajsh, kemi pyet për djalin e s’na kanë thënë fjalë të mira
21 të infektuar me COVID-19 në Kosovë, asnjë i vdekur
Situata në veri: Policia e Kosovës dhe xhandarmëria serbe vështrojnë njëra tjetrën nga larg

Një parcelë me grurë në Bilinicë të Gjilanit është përfshirë nga zjarri. Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje.

Fsh. Bilincë, Gjilan (EN 499/965) 04.07.2022 – 18:15. Viktima mashkull  kosovar ka njoftuar se për shkaqe të panjohura ka shpërthyer një zjarr në parcelën e tij të mbjellë me grurë duke i shkaktuar dëme materiale. Në vendin e ngjarjes përveç njësive përkatëse policore kanë dalë edhe ekipi i zjarrfikësve që e kanë lokalizuar zjarrin. Rasti në hetime, thuhet në njoftimin e policisë. (foto ilustrim).