I konfiskohen 64 mijë e 670 franga shoferit të autobusit te “Dheu i Bardhë”, paratë ishin të pa deklaruara

HomeLajme

I konfiskohen 64 mijë e 670 franga shoferit të autobusit te “Dheu i Bardhë”, paratë ishin të pa deklaruara

Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” , është ndaluar një autobus me ngasës mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit të përbashkët me doganën i janë gjetur para në vlerë 64670 franga të cilat ishin të pa deklaruara. Paratë janë konfiskuar nga Dogana e Kosovës i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës.

Një person në Gjilan arrestohet dhe dërgohet në mbajtje për 48 orë për përdorim të narkotikëve
Baba nga Gjilani e rrah djali, ky e lajmëron në Polici
Ambasada gjermane njoftim të rëndësishëm për vizat: Nga data 1 nëntor

Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” , është ndaluar një autobus me ngasës mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit të përbashkët me doganën i janë gjetur para në vlerë 64670 franga të cilat ishin të pa deklaruara.

Paratë janë konfiskuar nga Dogana e Kosovës i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës.