Intelektualët bojkotojnë ndeshjen Drita – Drenica

HomeSport

Intelektualët bojkotojnë ndeshjen Drita – Drenica

Tifozët e Dritës, Intelektualët nuk do të jenë të pranishëm në duelin ndaj Drenicës. Këtë e bën të ditur me anë të një storje të publikuar në faqen

“Bombardon” Gjilani, prezanton lojtarin Donjet Shkodra në mënyrë spektakolare
Llapi – Drita, finalja e madhe e Kupës së Kosovës: Data, vendi dhe orari
Ismet Munishi deklarohet për incidentin: Nuk kemi qejf të ndodhin skena të tilla

Tifozët e Dritës, Intelektualët nuk do të jenë të pranishëm në duelin ndaj Drenicës.

Këtë e bën të ditur me anë të një storje të publikuar në faqen e tyre.

Në njoftimin e tyre thuhet: Ne e duam Dritën, jo paratë.

Nuk dihet nëse kjo tifozëri po anludon në shitje të ndeshjes, nga ana e Dritës tek Drenica.

Kjo pasi drenicasit rrezikojnë mbetjen në barazh, dhe me një fitore do të largoheshin nga kjo zonë edhe më shumë.

Ky është një rast i rrallë kur Intelektualët bojkotojnë skuadrën e tyre të zemrës.