Ja kur pritet të ndryshojnë masat anti-covid në Kosovë

HomeLajmeShëndeti

Ja kur pritet të ndryshojnë masat anti-covid në Kosovë

Zëvendësministri i Shëndetësisë Arsim Berisha, tha se më datë 4 shkurt do të bëhen shqyrtimi i masave anti-COVID. Berisha tha se shqyrtimi do të bë

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës në gjendje gatishmërie, kalojnë në orar 12 orësh
Propozimi i deputetit të VV-së: Të tërhiqen 227 milionë euro nga Trusti
30 ditë paraburgim zyrtarit policor në Gjilan për posedim të kokainës

Zëvendësministri i Shëndetësisë Arsim Berisha, tha se më datë 4 shkurt do të bëhen shqyrtimi i masave anti-COVID.

Berisha tha se shqyrtimi do të bëhet në bazë të situatës së pandemisë me variantin Omicron.

Ai theksoi se përgjatë këtyre tre ditëve shifrat flasin për një përmbysje të numrit të të shëruarve në raport me ato të infektuarve.

“Ne i kemi marrë parasysh të gjitha kritikat që janë dhënë nga ana e publikut dhe akterëve politik dhe patjetër që këto masa do të shqyrtohen me datën 4 shkurt. Përderisa që tre ditë kemi një përmbytje për të mirë të të shëruarve në raport me të infektuarit ne do të presim edhe dy ditë, ditën e enjtë ne takohemi së bashku me ekspertët dhe në bazë të situatës në kohë reale ne do të shikojmë dhe do të vendosim për masat e reja”, ka thënë ai në Klan.