Jep dorëheqje edhe një ushtar: Me zemër të thyer nuk jam më pjesë e FSK-së

HomeLajme

Jep dorëheqje edhe një ushtar: Me zemër të thyer nuk jam më pjesë e FSK-së

Gjatë ditës së sotme dy pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dhënë dorëheqje. Përveç Kumanovë Shalës, edhe i riu Erion Gucati njoftoi se nu

Aksident mes kamionit dhe një veture në Carralevë, lëndohet një person
Emisari britanik për moslejimin e zgjedhjeve të Serbisë: Kosova është sovrane në vendimet e saja
Hyseni e shkarkon Drejtoreshën e Arsimit në Gjilan, Selvete Sylejmanin

Gjatë ditës së sotme dy pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dhënë dorëheqje. Përveç Kumanovë Shalës, edhe i riu Erion Gucati njoftoi se nuk do të jetë më pjesë e FSK-së, pa treguar arsyen.

Përmes një postimi në Facebook, Gucati ka njoftuar se është mirënjohës dhe falënderues për vendin ku shërbeu.

“Nga sot me zemer te thyer nuk do te jem pjes e saj gje qe e cila na mesoj dhe na mundesoj shum gjera te mira, na udhzoj ne shum gjera qe ne te arrijm ktu ku jemi sot.”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Te nderuar miq , familjar dhe koleg edhe une sot si shum pjestar te Forces se Sigurise se Kosoves dhash dorheqjen nga ky institucion. Duke qene mirnjohes dhe falenderues per vendin tim ndaj te cilit sherbeva plot 3 vjet me nder dhe dinjitet te larte. Shpresoj qe qdo gje e mir ta percjell kete institucion dhe pjestaret te cilet e perfaqsojn si mbrenda ashtu edhe jasht saj.

Nga sot me zemer te thyer nuk do te jem pjes e saj gje qe e cila na mesoj dhe na mundesoj shum gjera te mira, na udhzoj ne shum gjera qe ne te arrijm ktu ku jemi sot.

Falenderoj familjar , shok dhe zinxhirin komandues te cilet dhan mundin e tyre maksimal ne pune dhe ne perkrahje te ndryshme qe me jan mundesuar gjate ketyre 3 vjetve.

Falenderoj deshmor , veteran , invalid te luftes dhe shum persona tjere qe kontribuan per vendin ton qe ne te kemi nje te ardhme te lire dhe te mire e ne rend te saj te kemi edhe ushtrine tone.

Lavdi gjith deshmorve qe sakrifikuan jeten e tyre per nje Kosove demokratike dhe te pavarur.