Katër raste të reja me Coronavirus në Kosovë

HomeLajme

Katër raste të reja me Coronavirus në Kosovë

Katër raste të reja të infektimit me Coronavirus janë konfirmuar të martën në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit

Gjest i mirë i katër të rinjve, të cilët kuletën e gjetur me një shume të hollave e dorëzojnë në polici dhe të njëjtat i kthehen pronarit
Largohet Elmina Mahmuti nga pozita e Drejtoreshës së Policisë në Gjilan
Pritje dhe kolona të gjata gjatë daljes nga Kosova në Merdarë dhe tek Dheu i Bardhë

Katër raste të reja të infektimit me Coronavirus janë konfirmuar të martën në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 466 testime, ndërkaq nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Në total numri i rasteve aktive në nivel vendi është 347.

Në 24 orët e fundit MSh-ja njofton se janë dhënë 30 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit janë administruar 1.827.083 doza të vaksinës.

822.338 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.011 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.